14 Eylül hava durumu: Hava sıcaklıkları 2-6 aşama azalacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen son hava durumu değerlendirmelerine gore Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu Akdeniz’de mahalli güçlü sağanak yağış görülecek. Hava sıcaklıkları iç ve doğu kesimlerde 2-6 aşama azalacağı, öteki yerlerde mühim bir değişim olmayacağı planlanıyor. 
BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen son değerlendirmelere gore: Ülkemizin şimal, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer fazlaca bulutlu, Doğu Akdeniz, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun şimal ve batısı ile Tokat çevrelerinin mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öteki yerlerin parçalı ve azca bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu Akdeniz’de mahalli güçlü olması planlanıyor. MARMARAParçalı ve azca bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
EDİRNE 13°C, 29°CParçalı ve azca bulutlu
İSTANBUL 16°C, 26°CParçalı ve azca bulutlu
KIRKLARELİ 12°C, 26°CParçalı bulutlu
KOCAELİ 13°C, 30°CParçalı bulutlu EGEAz bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
AFYONKARAHİSAR 9°C, 25°CAz bulutlu ve açık
DENİZLİ 17°C, 33°CAz bulutlu ve açık
İZMİR 19°C, 30°CAz bulutlu ve açık
MANİSA 16°C, 33°CAz bulutlu ve açık
AKDENİZParçalı ve azca bulutlu, doğusunun yer yer fazlaca bulutlu, Doğu Akdeniz’in mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Adana ve Osmaniye çevreleri ile Mersin’in doğu, Kahramanmaraş’ın batı, Hatay’ın kıyı kesimlerinde mahalli güçlü (30-60 kilo/m²) olması planlanıyor.
ADANA 21°C, 34°CParçalı ve fazlaca bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, mahalli güçlü olması planlanıyor.
ANTALYA 23°C, 31°CParçalı ve azca bulutlu
HATAY 22°C, 32°CParçalı ve fazlaca bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyı kesimlerinde mahalli güçlü olması planlanıyor.
ISPARTA 14°C, 28°CParçalı ve azca bulutlu
İÇ ANADOLUParçalı ve fazlaca bulutlu, Niğde ve Kayseri çevrelerinin mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Haberin Devamı  ANKARA 11°C, 24°CParçalı bulutlu
ÇANKIRI 10°C, 25°CParçalı bulutlu
ESKİŞEHİR 10°C, 24°CParçalı bulutlu
KONYA 13°C, 25°CParçalı bulutlu
BATI KARADENİZParçalı ve fazlaca bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BOLU 8°C, 23°CParçalı ve fazlaca bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
DÜZCE 13°C, 26°CParçalı ve fazlaca bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
KASTAMONU 8°C, 23°CParçalı ve fazlaca bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
SİNOP 17°C, 25°CParçalı ve fazlaca bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. ORTA ve DOĞU KARADENİZParçalı ve fazlaca bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Tokat çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Yağışların, Giresun ve Ordu çevreleri ile Samsun’un doğu, Trabzon’un batı ilçelerinde güçlü (30-60 kilo/m²), Rize il geneli ile Trabzon’un doğu, Artvin’in kıyı kesimlerinde yer yer fazlaca güçlü (60-90 kilo/m²) olması planlanıyor.
AMASYA 13°C, 26°CParçalı ve fazlaca bulutlu
ARTVİN 14°C, 20°CParçalı ve fazlaca bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyı kesimlerinde güçlü olması planlanıyor.
SAMSUN 15°C, 24°CParçalı ve fazlaca bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, doğu ilçelerinde güçlü olması planlanıyor. TRABZON 18°C, 23°CParçalı ve fazlaca bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, batı ilçelerinde güçlü, doğu ilçelerinde fazlaca güçlü olması planlanıyor.
DOĞU ANADOLUParçalı ve azca bulutlu, yer yer fazlaca bulutlu, şimal ve batısının mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, bölgenin güneydoğusunda güneybatıdan güçlü (40-60 km/saat) esmesi planlanıyor.
ERZURUM 8°C, 21°CParçalı ve fazlaca bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
KARS 8°C, 20°CParçalı ve fazlaca bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı MALATYA 13°C, 27°CParçalı ve fazlaca bulutlu, mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
VAN 11°C, 24°CParçalı ve azca bulutlu
GÜNEYDOĞU ANADOLUParçalı ve azca bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR 17°C, 32°CParçalı ve azca bulutlu
GAZİANTEP 18°C, 32°CParçalı ve azca bulutlu
SİİRT 21°C, 32°CParçalı ve azca bulutlu
ŞANLIURFA 22°C, 32°CParçalı ve azca bulutlu

Son Dakika Haberler