ABD’nin Kentucky eyaletinde sel felaketi: 35 ölü

02.08.2022 09:08 Haber Deposu: İHA ABD’nin güneydoğusundaki Kentucky eyaletinde 26 Temmuz Salı günü süregelen ve halen devam eden şiddetli yağışların niçin olduğu sel felaketi sonrası arama ve kurtarma emek harcamaları devam ediyor. Kentucky eyaleti valisi Andy Beshear, bugün yapmış olduğu basın toplantısında şimdiye kadar yıkım sebebiyle yaşamını kaybedenlerin sayısının 35’e yükseldiğini belirtirken yitik olan yüzlerce şahıs sebebiyle bu sayının artmasından kaygı edildiğini dile getirdi. Vali Beshear bölgede yağışlı havanın devam etmesi sebebiyle vatandaşlardan dikkatli olmalarını ve kendilerini korumalarını istedi.
Yetkililer kurtarma ekiplerinin bölgede çalışmalarını sürdürdüğünü açıklarken yıkım sonucu 50’den fazla köprünün zarar gördüğünü, bu yüzden de sular altında bulunan bazı yerleşim yerlerine hala ulaşılamadığını bildirdi.Sel felaketinde en büyük tahribatın yaşandığı bölgede bulunan Breathitt ve Hindmann şehirlerinde ise meydana gelen yağma vakaları sebebiyle sokağa çıkma yasağı diye deklare edildi.
KENTUCKY EYALETİNDE BAYRAKLAR YARIYA İNDİRİLECEK
Vali Andy Beshear, Kentucky eyaletinin doğu kesimlerinde son günlerde yaşanmış olan sel felaketinde mağdur olan ve yaşamını kaybeden vatandaşlara saygı göstermek amacıyla 2-8 Ağustos tarihleri içinde eyaletteki tüm resmi kurumlardaki bayrakların yarıya indirilmesi talimatı verdi.
Geçtiğimiz 26 Temmuz günü süregelen şiddetli yağışlar Kentucky eyaletinin doğu bölgelerinde sel felaketine yol açarken bölgenin büyük kesiminde evler sular altında kalmış, on binlerce bölge sakini elektriksiz kalırken binlerce şahıs ise evlerini terk etmek mecburiyetinde bırakılmıştı. Yaşanmış olan yıkım sebebiyle de eyaletin 6 bölgesinde acil durum duyuru edilmişti.
Putin’in yeni deniz doktrini neleri hedefliyor?

Son Dakika Haberler