Ankara TOKİ toplumsal konut başvuruları 2022 vakit? TOKİ Ankara müracaat şartları neler, fiyatı nedir, nerede yapılacak?

13.09.2022 14:24 Son Güncelleme: 13.09.2022 14:30 Toplumsal konut projesinin tüm bilgileri ev almayı planlayan vatandaşlar tarafınca araştırılıyor. TOKİ toplumsal konut projesinin detaylarını Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafınca bugün açıklanacak. 81 ilde vatandaşın kira öder benzer biçimde ev sahibi olmasını sağlayacak projede Ankara için planlanan şartlar araştırılıyor.
ANKARA TOKİ SOSYAL KONUT BAŞVURU DETAYLARI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TOKİ toplumsal konut projesinin detaylarını bugün açıklayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasını saat 14:00’da meydana getirecek. TOKİ’nin yapacağı 250 bin konut, 100 bin altyapılı konut arsası ve 10 bin iş yeri için hususi kontenjanlar ayrıldı. Gençler, emekliler, şehit yakınları, gaziler ve engelliler bu projeden öncelikli olarak faydalanacak. Gençlere, emeklilere, şehit yakınlarına, gazilere, engellilere hususi saptanca ayrılacak. Toplumsal konutun yanı sıra üretim ve istihdamı çoğaltmak için ülkenin birçok noktasında minik ve orta ölçekli işletmeler için endüstri tesisleri de inşa edilecek. Dev proje kapsamında İstanbul’da geliri 16 bin, öteki illerde ise 14 bin liranın altında olanlar ev sahibi olabilmek için TOKİ’ye müracaat yapabilecek. Ödemelerin toplam hane gelirinin yüzde 30’unu aşmaması planlanıyor. Buna bakılırsa İstanbul’da ödenecek en yüksek aylık taksit 4.800 TL, öteki illerde ise 4.200 TL olacak.
TOKİ Antalya müracaat ne vakit? TOKİ Antalya 2022 müracaat şartları ve tutarları neler?

Son Dakika Haberler