Çöp evden çıkan evladı tanıyan hekim: Oldukça akıllı ve sıra dışıydı

05.08.2022 10:31 Son Güncelleme: 05.08.2022 10:36Haber Deposu: DHA Nilüfer ilçesi Görükle Sakarya Mahallesi’ndeki dairesini 2020 senesinde Kamuran Pınar Acar’a kiralayan Aydın S., kiracısının asla ödeme yapmaması üstüne avukatı Batuhan Arısoy aracığıyla mahkemeye başvurdu. Bursa 4’üncü İcra Hukuk Mahkemesi, evin tahliyesine karar verdi. Kararın arkasından eve giden icra ekibi, içerisinin çöple dolu bulunduğunu görmüş oldu. 22 Temmuz günü temizlik için eve gelen belediye ekipleri, kapısı kilitli olan çöplerle dolu odada Kamuran Pınar Acar’ın yeğeni Cem Muhammet A.’yı bitkin ve yarı baygın halde buldu. Ortalama 1 senedir odada tutulduğu tahmin edilen çocuk, hastaneye kaldırıldı.
Olayın arkasından gözaltına alınan, ifadesinde “Yeğenim anneannesi ile birlikte kalıyordu. Annem öldükten sonrasında kent haricinde yaşayan kardeşim ile yazışma kurmaya çalıştım. Fakat anası evladı istemedi. O yüzden evladı yanıma aldım. Anası istemediği için yeğenime ben bakıyordum. Kardeşimin çocuğunu kabul etmesi için de bazen yazışma kurup, ikna etmeye çalışıyordum” diyen Kamuran Pınar Acar tutuklandı. Oğlunun kardeşinin yanında bulunduğunu öğrenince Bursa’ya gelen Yasemin Acar, Cem Muhammet’i alarak Antalya’ya döndü. Muhammet Cem hemen sonra Antalya Aile ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğü’nce koruma altına alındı. Ufak çocuk rahatsızlığı sebebiyle Akdeniz Üniversitesi Tıp fakültesi Hastanesi’ne yatırıldı.
Sultangazi’de yol emek harcaması esnasında havan topu mermisi bulunmuş oldu
‘BİLGİSAYARI ÇOK SEVİYORDU’
Bursa’da Çekirge Devlet Hastanesi’nde Kardiyoloji Uzmanı olarak vazife icra eden Dr. Enis Koçak, Cem Muhammet A.’yı kendisini ve hastanede çalışan birçok personelin oldukca iyi tanıdığını söylemiş oldu. Cem Muhammet A.’nın 3 yıl öncesine kadar kalp hastası olan ve hemen sonra yaşamını yitiren anneannesi hastaneye gelip ona refakat ettiğini açıklayan Uzman Dr. Enis Koçak, şu şekilde konuştu:

“Anneannesi Asuman Hanımı kalp hastalığından dolayı 2013 yılından itibaren takip ediyordum. Kan sulandırıcı ilaç kullandığı için ortalama 20 günde bir kontrole çağırıyorduk. Vefatından ortalama 1,5 yıl ilkin 6 yaşlarında adını bizlere Cemal olarak tanıttığı torunuyla gelmeye başladı. Adı Cem Muhammet’miş. Anneannesini son zamanlarında kontrollere daha sık olarak çağırmaya başlamıştık. 
EYT’de hangi formüller masada?
Cem Muhammet A., anneannesiyle gelirken içeri birazcık erken girer, bizimle söyleşi ederdi. Bilgisayarla oynardı. Asuman Hanımı acil servise incelem ve tedavi için gönderiyorduk. Cem Muhammet, anneannesini acil servise götürerek sonuçlar çıkmış olduğu süre bizim yanımıza getiriyordu. Hatta sonuçlara ikimiz birlikte bilgisayardan bakıyorduk. Cem Muhammet’in bir özelliği vardı. Vardığında ben hep kalem ya da çikolata benzer biçimde bir hediyeler veriyordum. Fakat anneannesinden izinsiz hayatta kabul etmezdi. Kesinlikle anneannesinden onay alıyordu. Bu şekilde Cem Muhammet’i yakından tanıma fırsatı buldum. Onun son halini görünce oldukca üzüldük.”

Son Dakika Haberler