GSB personel alımı başvuruları 2022 ne süre? GSB personel alımı müracaat şartları ve kadro dağılımı!

05.08.2022 09:22 Son Güncelleme: 05.08.2022 09:23 GSB personel alımı başvurularıyla ilgili detaylar Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın duyurusu sonrasında gündemde yer aldı. Personel alımı tarihlerinin ve kadro dağılımının belli olmasının peşinden GSB personel alımı şartları araştırılmaya başladı. Toplumsal medya üstünden gösterilen duyuruda başvuruların İŞKUR (esube.iskur.gov.tr )üstünden alınacağı kaydedildi. Ek olarak hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üstünden de başvurular yapılabilecek.
GSB KADROLARINDAKİ POZİSYONLAR
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 767 devamlı temizlik işçisi, 144 engelli devamlı temizlik işçisi, 106 eski hükümlü devamlı temizlik işçisi alacaklarını duyurdu. GSB PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?
Bakan Kasapoğlu toplumsal medya hesabı üstünden personel alımı yapılacağını şu sözlerle deklare etti;
“GSB ailesini günden güne büyütmeye, güçlendirmeye devam ediyoruz. 1017 devamlı işçi alımı için duyuru bilgileri Resmi Gazete’de yayımlanacak. Başvurular ise 8-12 Ağustos tarihleri içinde İŞKUR üstünden alınacak.
Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun.”
GSB KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?
Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafınca kura çekimi yapılmak suretiyle gönderilen listede yer edinen adayların, kura çekimi 31 Ağustos 2022 Çarşamba günü yapılacak. Kura çekim yeri hemen sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı web sitesinde yayımlanacak. Kura çekimi noter huzurunda gerçekleştirilecek. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilecek.
Kura çekimi sonrası sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar Gençlik ve Spor Bakanlığınca belirlenecek tarihlerde sözlü sınava alınacak. Sözlü imtihan yeri ve tarihleri (www.gsb.gov.tr) web sitesinde duyuru edilecek.
GSB PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?
Personel alımı müracaat şartları hemen hemen belli olmadı. Sadece geçen yıl meydana getirilen personel alımlarında müracaat şartları şunlar olmuştu;
a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak) 2527 sayılı Türk Asil Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Hususi Kurum yada İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.
c) 18 yaşını tamamlamış olmak (23.08.2003 ve öncesi doğumlu olmak).
d) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, itimatı kötüye kullanma, hileli batkı, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan meydana gelen malvarlığı değerlerini aklama yada kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
e) Hususi kanun yada öteki mevzuatta yer edinen şartları taşımak.
f) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
g) Güvenlik soruşturması ve/yada arşiv araştırması pozitif yönde sonuçlanmak.
h) Adam adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli yada muaf olmak).
i) Herhangi bir toplumsal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık yada malullük aylığı almamak.
j) Görevini sürekli hayata geçirmeye engel hastalığı bulunmamak.
k) Tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak.
l) Başvurduğu kadronun bulunmuş olduğu il sınırlarında ikamet etmek.
m) Müracaat yapmış olduğu kadro için aranan cinsiyet şartını taşımak.
Sözleşmeli öğretmenlik netice izahat zamanı 2022… Sözlü mülakat neticeleri ne süre açıklanacak?

Son Dakika Haberler