Mavolduk Iyi mi Yazılır? Mavolduk TDK Doğru Yazılışı… Mavolduk Mu Mahfolduk Mu?

Konuşma esnasında çoğu zaman herhangi bir hata yapılmasa da yazımı esnasında bazı mühim hatalar yapılabilen kelimelerden birisi de mahvolmak kelimesidir. İnsanlar içinde sıkça kullanılan mahvolmak kelimesi yazılırken, maf olmak ya da mahfolmak şeklinde bazı mühim hatalar yapılabilir.
Mavolduk TDK Doğru Yazılışı
En fazla karıştırılan ve yazımında mühim hatalar meydana getirilen kelimeler içinde yer edinen mahvolmak kelimesi, TDK sitesinde de mahvolmak şeklinde yazılır. Fakat bazı kişiler tarafınca da bazı zamanlarda malfolmak şeklinde de yanlış bir halde de yazılabiliyor. Bundan dolayı yazıma dikkat etmek gerekir.
Mavolduk mu Mahfolduk mu? Mahvolmak kelimesi, heba olmak, yok olmak ve yararsız bir hale gelmek şeklinde çeşitli anlamlarda konuşma şu demek oluyor ki telaffuzda da yanlış bir halde dile getirilen kelimelerden içinde yer alır. Mahvolmak kelimesinin en doğru bir halde örnek yazılış şekli ise, ‘’mahvolmak’’ şeklinde bilinir. Mahvolduk kelimesinin cümle içinde doğru bir halde kullanılması ise, bilhassa de yazınsal metin belgelerinin kalitesi açısından oldukça aşama önemlidir. 
Mahvolduk kelimesi, negatif bir durum meydana vardığında sık kullanılan bir kelime olarak biliniyor. Mahvolduk kelimesinin doğru yazılış şekli de mahvolduk şeklinde biliniyor. Bunun haricinde kalan yazım şekilleri ise çoğu zaman yanlış olarak değerlendiriliyor. Mahvolduk kelimesi pek oldukca alanda sıkça kullanılan bir kelime olarak bilinir.
Anlam olarak alan ya da bölge farkı olmadan bu kelime ile karşılaşmak da mümkündür. Mahvolduk kelimesinin doğru yazılma şekli ise, mahvolduk şeklinde olarak bilinir. Bu kelime, çoğu zaman bitişik yazılır. Ayrı yazılması ise yanlış bir halde kabul edilir. Bundan dolayı de kelimenin yazımına dikkat etmek gerekir.

Son Dakika Haberler