Müdafa Sanayii bir projeyi daha teslim etti! Mehmetçik’in yükünü hafifçe hissettiren proje tamamlandı

14.09.2022 16:08 Haber Deposu: DHA Müdafa Sanayii Başkanı Demir, Twitter’daki hesabından yapmış olduğu açıklamada, “Askerimizin 40 kilograma kadar yükünü, manevra kabiliyetine minimum etkiyle yüzde 80 hafifçe hissettiren Eylemsiz Dış İskelet Projemizi tamamladık. Interact’ın geliştirdiği sistemin ilk prototiplerini güvenlik güçlerimizin kullanımına verdik. Saha geri bildirimleri akabinde teslimatlara başlıyoruz” dedi. 
Ek olarak başkanlıktan meydana getirilen açıklamada, eylemsiz dış iskeletin kolay giyilebilen, ince ve vücudu saran tasarıma haiz olduğu; balistik kask, yelek, cephane kemeri ve dizlik ile uyumlu olduğu; tüm sırt çantası, taktik ayakkabı ve bot çeşitleri ile kullanılabileceği açıklandı.
Ergonomik olarak tasarlanmış eklemlerin, kullanıcının organik yürüyüşüne izin verdiği belirtilerek, “Yükü etkili bir halde yere aktararak, kullanıcısının dayanıklılığını arttırır ve tekrarlı dinamik kuvvetlerin oluşturabileceği sakatlanmalara engel olur. Geniş emek harcama alanı, koşma, zıplama, yük taşıma, tırmanma, sürünme, çömelme ve ördek yürüyüşü hareketlerine izin verir. Sistemin yüksek serbestlik derecesine haiz eklemleri karmaşık insan eklem hareketleri ile ideal uyum sağlar. Ayarlanabilir tasarımı yardımıyla bir geniş kullanıcı grubu ile uyumludur” denildi. 
Askerimizin 40 kilo’a kadar yükünü manevra kabiliyetine minimum etkiyle %80 hafifçe hissettiren Eylemsiz Dış İskelet Projemizi tamamladık.Interact’ın geliştirdiği sistemin ilk prototiplerini güvenlik güçlerimizin kullanımına verdik. Saha geri bildirimleri akabinde teslimatlara başlıyoruz. pic.twitter.com/BIXUmYruuh
— Ismail Demir (@IsmailDemirSSB) September 14, 2022

Son Dakika Haberler