Şırnak’ta cephane bakımı esnasında yaşanmış olan patlamanın peşinden yangın çıktı: 2 yaralı

03.08.2022 16:29 Haber Deposu: DHA Çakırsögüt Jandarma Tugay Komutanlığı’nda öğle saatlerinde DM16 aydınlatma cephanesinin bakımı esnasında patlama meydana geldi. Patlama sonrası komutanlık içindeki ormanda yangın çıktı. İhbarla vaka yerine sevk edilen TOMA ile 22 itfaiye aracı, alevlere müdahale etti. 80 personelin de destek verdiği yangın, denetim altına alındı. Bölgede soğutma çalışmalarının sürdüğü, yangında ise 2 personelin hafifçe yaralandığı bildirildi.
Yangın sonrası Vali Osman Alim, Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Jandarma Komutanı Albay Murat Bozkurt ve İl Güvenlik Müdürü Cemal Dalman bölgeye gelmiş olarak, incelemede bulunmuş oldu.
‘HERHANGİ BİR CAN KAYBIMIZ YOK’
Bakım esnasında personel dikkatsizliği sonucu mühimmatın ateş alıp patlaması neticesinde yangın çıktığını belirten Vali Alim, “Yangın neticesinde 2 hafifçe ellerinden yaralı personelimiz bulunmakta ve herhangi bir can kaybımız yoktur. Şu anda da yangın, denetim altına alınmıştır. Meydana gelen vakada vatandaşımızın yada personelimizin zarar görmemesi ile söndürdük. Şu anda hafifçe orman yangınları var. Çıkan yangın da mühimmatın sıçraması ile meydana gelen yangınlardır. Merkez belediyemiz, Cizre Belediyesi, Güvenlik Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı bünyesindeki TOMA ile yangına müdahale ettik. Ilk olarak birliğimiz için, sonrasında Şırnak halkımız için geçmiş olsun diyorum. 22 vasıta ile yangına müdahale ettik” dedi. 
Anası ve kız kardeşini içeri kilitleyip evi ateşe verdi

Son Dakika Haberler