Snapchat bağımsız müzisyenlere ödeme meydana getirecek

01.08.2022 11:22 Haber Deposu: Donanım Günlüğü Bir blog gönderisine gore, platformun Sounds Creator Fund’ı “video kreasyonlarını yönlendirmede, web trendlerine esin vermede ve kültürel anları tanımlamada oynadıkları rol için bağımsız sanatçılara ödül vermeyi hedefliyor.
Ağustos ayından itibaren fon, Snap Sounds’da DistroKid vesilesiyle müzik icra eden sanatçılara her ay toplam 100.000 dolara kadar verecek. Şimdilik program her ay 20 şarkı ile sınırı olan. Snapchat’in seçtiği şarkıların her birinin arkasındaki sanatçılar 5.000 $ alacak. Snap’in küresel müzik ortaklıkları başkanı Ted Suh, “uygulamada yaratıcılığı yönlendiren bağımsız ve gelişmekte olan sanatçıları desteklemek istiyoruz” dedi.
Sanatçıların hak kazanabilmeleri için minimum 18 yaşlarında (yada bir ebeveyn yada vasiden yazılı izin almışlarsa 16) olması gerekiyor. Snap, sanatçıların bağışlama başvurusunda bulunamayacağını ve alıcılara kendi takdirine bağlı olarak karar vereceğini söylüyor. Platform, Ekim 2020’de Sounds özelliği vesilesiyle kullananların müzik eklemesine izin vermeye başladı. Snapchat Sounds Creator Fund, emekleri platformda viral hale gelen yada içerik oluşturucuların kendilerini ifade etmelerine destek olan müzisyenleri ödüllendirmenin makul bir yolu. Toplumsal medya platformu bu kapsamda ciddi harcamalar yapmayı hedefliyor.

Son Dakika Haberler