Snapdragon 8 Gen 2 yonga setini kullanan ilk telefon

Hatırlarsanız temmuz ayında çıkan iQOO 10 Pro, Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden güç alan ilk akıllı telefonlardan biri olmuştu. Görünen o ki Qualcomm’un yeni nesil yonga seti Snapdragon 8 Gen 2‘de de öncü telefon üreticilerinden biri iQOO olacak. Şundan dolayı firmanın bu yıl bitmeden piyasaya süreceği iQOO 11 serisi telefonlarının, Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alan ilk akıllı telefonlar içinde yer alması planlanıyor.
Digital Chat Station tarafınca paylaşılan bilgilere gore iQOO 10 serisinde olduğu şeklinde 11 serisinde de son olarak Snapdragon yonga setini kullanan model Pro modeli olacak.
iQOO’nun yeni amiral gemisi akıllı telefonlarını tam olarak ne vakit piyasaya süreceği şimdilik belirsizliğini koruyor. Sadece şu ana kadar gelen bilgiler kasım ayına işaret ediyor. Eğer bu söylentiler doğru çıkarsa, ortalama üç ay içinde Snapdragon 8 Gen 2’li ilk iQOO modeli karşımıza çıkmış olacak.Öte taraftan yeni iQOO modelleri yalnız yonga setleriyle değil ekranlarıyla da iddialı geliyor. Gelen haberlere gore iQOO yeni amiral gemisi telefonlarında Samsung’un yeni nesil E6 AMOLED ekranlarını kullanacak. Bu da hem ekran standardını arttıracak hem de batarya ömrünü uzatacak.

Son Dakika Haberler