Zorbay Minik’e imtihan şoku! UEFA’dan… – Son dakika Futbol haberleri


FIFA listesine bu yıl dahil olan yargıcı Zorbay Minik, sınavlardan kalmış olduğu için ocak ayına kadar düzenlenecek organizasyonlarda vazife alamayacak.

Milliyet’te yer edinen habere bakılırsa ilk kez 2022 senesinde FIFA listesine giren Minik, ilkin 8-11 Mayıs tarihleri içinde Nyon’da meydana getirilen testleri ve kaide imtihanını geçemedi, son olarak tekrarlanan telafi sınavında da başarısız olunca, UEFA’nın ocak ayına kadar düzenlenecek organizasyonlarında vazife alma hakkını yitirdi.

Zorbay Minik’ün durumu Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Yargıcı Kurulu tarafınca şaşkınlıkla karşılanırken, genç hakemin 2023 yılı FIFA sıralamasında kalıp kalmayacağı da münakaşa yarattı. Süper Lig’e de iyi bir başlangıç yapamayan Zorbay Minik, ilk 6 haftada bir tek iki maça çıkabildi, Karagümrük-Alanyaspor ve Giresunspor-Konyaspor karşılaşmalarında düdük çalabildi. Minik’ün performansı aslına bakarsanız dar bir kadroyla atama yapmak zorunda kalan MHK’yi sıkıntılı durumda bıraktı.

FIFA ve UEFA, sınavları geçemediği için Zorbay Minik’ü resmi maçlarda asla görevlendirmedi. Minik bir tek 29 Mart’ta Kongo ile Sierra Leone içinde oynanan hazırlık müsabakasını yönetti.Spor Haberleri